2 řádky emailu ušetřily rodině tisíce korun měsíčně

ušetřily rodině tisíce

„Už jsme zkusili kde co, navštívili řadu bank a všude byl nějaký problém, proč jsme nemohli předělat naše úvěry na bydlení. Tak jsme to vzdali a řekli si, že zkusíme ještě napsat vám.“
…takto jedna mladá rodina, žijící v Odrách, řešila situaci s vysokými splátkami na úrocích nejen na bydlení.
A jak dopadli? Splácejí dál, jenže….stačily 2 řádky poslaného emailu a ušetřily rodině tisíce?….čtěte dál.

Před pár týdny jsem našel v naší emailové schránce právě tento text emailu.

Autorku emailu jsem zpětně kontaktoval a ihned jsme si domluvili setkání, kde si předáme více informací o její situaci. Přiznávám, když jsem viděl, že se jedná o „lišku“ (úvěr na bydlení u ČMSS), tak jsem tušil, že to nebude jednoduché. Jakmile mi paní (budeme jí říkat třeba „paní Dvořáková“) Dvořáková nastínila celou situaci, bylo mi jasné, proč vyhořela ostatní jednání v bankách.

Většinou nezískali výhodnější nabídku z důvodu bonity, tzn. že měli příliš velké finanční závazky, resp. spláceli příliš vysoké měsíční částky na úvěrech, které celá rodina posbírala při nutnosti řešit finanční situaci. Bylo tedy třeba nejprve analyzovat veškeré náklady domácnosti, příjmy a výdaje.

1.KROK – KONSOLIDACE ÚVĚRŮ

Zmapoval jsem společně s paní Dvořákovou veškeré spotřebitelské úvěry, kontokorenty, kreditní karty a neúčelové půjčky. Měli jsme tedy na stole 3 hlavní úvěry v celkové výši 480.000 Kč, s měsíční splátkou celkem 9.773 Kč/ měs. Úrokové sazby vypadaly celkem hrozivě na současné nabídky trhu – 12,9 %, 28,77 % a 11,4 %. Kreditní karta a 2 spotřebitelské úvěry na rodinný vůz a motocykl.

V tuto chvíli nic neobvyklého.ušetřily rodině tisíce

Zmapoval jsem trh a možnosti pro paní Dvořákovou a její rodinu. Provedli jsme konsolidaci úvěrů u banky, která nám nabídla nejlepší možnosti pro momentální situaci paní Dvořákové.
Získali jsme konsolidaci (refinancování všech možný spotřebitelských úvěrů) v celkové výši 500.000 Kč, se splátkou 6.172 Kč/měs., při úrokové sazbě 8,40 %. Paní Dvořáková získala 20.000 Kč pro další nutné výdaje navíc.

2. KROK – REFINANCOVÁNÍ ÚVĚRŮ NA BYDLENÍ

Momentální situace byla taková, že paní Dvořáková a její přítel, měli každý svůj úvěr ze stavebního spoření od ČMSS ještě ve stádiu překlenovacího úvěru, tzn. že momentálně nešlo refinancovat jiným úvěrem dle úvěrových podmínek ČMSS.

A zde jsme mohli skončit a celé řešení zabalit.

Nic takového nebylo třeba. Použil jsem vlastní finanční zdroje klientů, kteří doplatili potřebnou částku k převedení překlenovacího úvěru na řádný úvěr ze stavebního spoření, který již lze refinancovat bez sankcí. Do celkového refinancování jsem nakonec přibral i menší úvěr na původní rekonstrukci bytu.

Jak to tedy vypadalo v částkách, měsíčních splátkách a úrokových sazbách?

Tři úvěry ze stavebního spoření, v celkové výši 713.000 Kč, se celkovou splátkou 7.775 Kč/ měs. a úrokovými sazbami 4,9 % a 6,85 % jsme refinancovali do 1 hypotečního úvěru se splátkou 3.861 Kč/ měs., sice s úrokovou sazbou 2,35 %, ale jelikož se jednalo o žadatele cizího státního příslušníka, úvěr byl bez jakýchkoliv poplatků, bez pojištění a bez nutnosti založit nový účet, tak je to výsledek skvělý.

Celkový výsledek a úspora!

ušetřily rodině tisíce

Pokud se do řešení vaší situace pustíte na vlastní pěst, vydáte se do bank a stavebních spořitelen, můžete dopadnout podobně, jako paní Dvořáková. Podotýkám, že toto je aktuální a reálný případ, který jsem řešil přímo u nás, v Hypotečním centru. Na přání klientky jsem pouze pozměnil jméno.

Paní Dvořákovou a jejího přítele, to stálo pouze trocha času na jednotlivá setkání (návštěva u klientů v jejich domácím pohodlí) a dvě návštěvy v bance k podpisu nových úvěrových smluv.

Dnes je spousta možností a výhod na trhu. Lákavé nabídky jednotlivých bank, stále ještě na velmi nízké úrokové sazby, nemusí být jenom pro vyvolené. Každá situace má své řešení. Proto doporučujeme se obrátit na vašeho poradce, který vám může podobně pomoci s řešením konsolidací, refinancování vašich úvěrů.

Pokud ještě netušíte, zda se vaše úvěry dají takto podobně řešit, jestli je ten správný čas, co udělat jako první a na koho se obrátit nejdříve, stáhněte si ZDARMA eBook o tom, kdy a jak nejlépe refinancovat vaše úvěry.

ušetřily rodině tisíce

Jestli byl pro vás tento článek přínosem a zajímavým, dejte nám o tom vědět a podpořte ho lajkem. Pokud si myslíte, že by mohl někomu ve vašem okolí pomoci, dejte mu vědět, případně sdílejte.

Máte-li už teď jakoukoliv otázku ohledně financování vaše stávajícího či nového bydlení, napište nám.

Komentáře